Cocoon
Blog
15.7.2019

V úterý 25. 6. jsme spolu s business_link uspořádali veřejný workshop na téma Design Sprint a jeho využití v praxi. Do budovy Visionary v Holešovicích v horkém úterním odpoledni dorazili zájemci z řad firem a freelancerů.

Během jednoho odpoledne samozřejmě nelze projít celým procesem, který trvá 4 dny, tak jsme pro praktickou ukázku zvolili několik cvičení vycházejících z principů Design Sprintu. Po krátkém teoretickém úvodu jsme účastníky rozdělili do tří samostatných týmů, které si pod vedením našich faciltátorů mohly vyzkoušet na předem daných tématech („Vývoj nového produktu a inovační firemní proces“ a „Interní komunikace“), jak s pomocí Design Sprintu efektivně identifikovat problémy a následně generovat jejich proveditelná řešení, tyto prioritizovat, tedy zhodnotit jejich náklady (v nutné práci a úsilí) a dopad, a stanovit akční kroky, jejichž naplněním jsou pak zaúkolováni příslušní členové týmu.

„Mini sprint“, který s námi absolvovali účastníci workshopu, pomíjí fáze vytváření produktového konceptu, prototypování a testování, které jsou klíčové pro „velký“ Design Sprint jako takový, nicméně stále vychází z jeho filozofie - soustředí se na prvotní formulaci problému a hledání řešení ověřitelného ve velmi krátkém čase. V zásadě jde o to, že princip „sprintového přístupu“ redukuje měsíce možná i roky nekonečných debat a snah mít 100% perfektní řešení na řádově dny a týdny, kdy se tým rozhodne pro nějaký konkrétní krok, který možná není ten absolutně nejlepší, ale v daný okamžik a za daných okolností optimální. A pokud to nevyjde, získá se cenný feedback a jde se do toho znovu…

My věříme, že je lepší udělat malý krůček hned, než se roky připravovat na velký skok, a že „sprint“ je přesně tou metodou, která ke krůčkům a krokům navádí. Pro nás bude takovým dalším krůčkem Design Sprint workshop, který uspořádáme po prázdninách. No, a pokud se potýkáte s podobnými problémy jako jsou ty níže uvedené, můžete se připojit a vyzkoušet si, jak by vám “sprintový“ přístup mohl pomoci:

Samozřejmě, pokud budete chtít pomoci vyřešit aktuální problém ihned, stačí nám dát vědět. Přijedeme za vámi a pomůžeme vám najít řešení během 1–2 hodinového Mini Sprintu - cvičení vycházejícího z principů Design Sprintu, při kterém nahradíte nestrukturované a jalové diskuze ze schůzek efektivním procesem vedoucím k hmatatelným výsledkům.

 

tagy: industrial and product design byznys inovace design sprint
sdílejte:
zobrazit vše

Může se vám také líbit:

Brewer's Changed Paradigm

Brewer's Changed Paradigm

Beer producers are going beyond beer worldwide

více
Visual Brand Storytelling in Online

Visual Brand Storytelling in Online

On-line brand storytelling je důležitý v každé době ale nyní ještě více.

více
Stories Carved in Wood

Stories Carved in Wood

Whenever Cocooners get an opportunity, they can’t be stopped from crafting beautiful things.

více
let's connect
Loading...