Cocoon
Reference

Příběhy Staropramenu

Pro naše klienty rádi uděláme první poslední, obzvlášť pro ty, se kterými spolupracujeme už pěknou řádku let. Staropramen si předsevzal, že v rámci redesignu značky představí výjimečné lidi a události, díky nimž je dnes tím, čím je - úspěšnou pivní značkou, která pomáhá šířit dobré jméno českého pivovarnictví po celém světě.

Naším úkolem bylo vytvořit speciální edici plechovek, která nový design uvede na trh. Tak se z nás stali vypravěči příběhů spojených se smíchovským pivovarem, jeho tradicemi a pivy, která se tu vaří. Abychom podpořili unikátnost příběhů, vytvořili jsme pro každý z nich na míru typografii, která dává vyniknout nejdůležitějším informacím o pivovaru, precizním způsobu vaření a chuťovém profilu jednotlivých piv.

 

Celkem jsme dali podobu čtrnácti příběhům. Ale v žádné knize je nehledejte - jsou totiž na zadních stranách plechovek se Smíchovem, Jedenáctkou, Ležákem nebo Nealkem vyvedených v osobitém grafickém stylu, který se přirozeně, byť neplánovaně, nakonec stal součástí vizuální identity Staropramenu.

 

Speciální edice plechovek Staropramenu přináší možnost vychutnat si každé pivo trochu jinak - s designem představujícím v moderním duchu hodnoty, na nichž značka vždy stála - bohatou historii, poctivé pivovarské řemeslo a kvalitní ingredience. Pivo je po staletí nedílnou součástí českého života a kultury, i proto si ceníme příležitosti vzdát mu hold a odvyprávět část jeho příběhů v identitě Staropramenu.

tagy: Redesign Staropramen visual identity packaging design obalový design

Může se vám také líbit:

Becherovka Unfiltered. Cocoon Unstoppable. Becherovka Unfiltered. Cocoon Unstoppable.
4.12.2019

Becherovka Unfiltered. Cocoon Unstoppable.

Design and visual identity crafted by Cocoon for Becherovka Unfiltered

více
Ode to Borsodi Ode to Borsodi
1.11.2019

Ode to Borsodi

The Hungarian favourite beer Borsodi went through a complete make-over

více
Identity for growth Identity for growth
21.10.2019

Identity for growth

Cocoon had a great pleasure to create an A-to-Z identity for its closest partner in business, the Grouport investment fund.

více
let's connect
Loading...