Cocoon
Reference

Sjednocení & redesign značky Odkolek

Našemu světu by bez chleba něco chybělo.

Už po staletí existují po celém světě pekárny, které uspokojují naši poptávku po tomto jednoduchém, leč kvalitním, pokrmu. Chleba nemusí být nijak luxusní, hlavně musí dobře chutnat. Koneckonců není chleba jako chleba.

ODKOLEK, jedna z nejstarších českých pekáren, oslovila Cocoon kvůli vytvoření dlouhodobé strategie značky. Pekárna, která dnes patří společnosti United Bakeries, v současné době zažívá vzkříšení a pod svou hlavní, zastřešující značkou má obrovský potenciál prosadit se na trhu. V první řadě však ODKOLEK potřeboval zmodernizovat vizuální identitu, aniž by při tom obětoval svou tradici.

Abychom udrželi minulost a současnost v rovnováze, zachovali jsme nadčasové logo, ale zjednodušili jsme typografii. Historické kořeny značky připomínají dobové fotografie s výjevy z původních pekáren Františka Odkolka, na něž jsme, abychom nepůsobili zastarale, aplikovali moderní barevné filtry. Pro potřeby kampaně jsme navrhli slogan: „Není chleba jako chleba“. Nakonec se projekt rozrostl na redesign celého portfolia společnosti.

ODKOLEK nepeče jen chleba. Značka zahrnuje širokou škálu pečených výrobků, které vyžadují různou míru vizuální komunikace na obalu, ale zároveň musí být v souladu se zastřešující identitou hlavní značky. Vytvořili jsme etikety, které zdůrazňují složení a chuť výrobků a  zachovávají logo a dobovou fotografii.

K dispozici na trhu, nový design ODKOLKA zdůrazňuje roli, kterou pekárny hrají v životě moderní rodiny. Chleba je po staletí součástí našich životů a ODKOLEK si váží své role – toho, že nás obklopuje tímto prostým jídlem. S novým obalem zákazník cítí tuto úctu v každém jednotlivém krajíčku.

tagy: Branding

Může se vám také líbit:

Redesigned to Proudly Proclaim: Ožujsko is a legend! Redesigned to Proudly Proclaim: Ožujsko is a legend!
21.6.2019

Redesigned to Proudly Proclaim: Ožujsko is a legend!

Cheers to the newer, bolder and more confident look of Croatia’s Number 1 beer!

více
Pojďme inovovat společně Pojďme inovovat společně
11.6.2019

Pojďme inovovat společně

Ptáme se, přemýšlíme, vedeme a pomáháme, navrhujeme a stavíme. Nevytváříme ale hezké věci jen kvůli kráse samotné, jde nám především o řešení problémů.

více
In-store tricks for VICKS In-store tricks for VICKS
14.5.2019

In-store tricks for VICKS

The Cocoon team unleashed its creativity in preparation of an extensive toolkit for in-store presence of P&G’s VICKS.

více
let's connect
Loading...