Cocoon
Reference

Sjednocení & redesign značky Odkolek

Našemu světu by bez chleba něco chybělo.

Už po staletí existují po celém světě pekárny, které uspokojují naši poptávku po tomto jednoduchém, leč kvalitním, pokrmu. Chleba nemusí být nijak luxusní, hlavně musí dobře chutnat. Koneckonců není chleba jako chleba.

ODKOLEK, jedna z nejstarších českých pekáren, oslovila Cocoon kvůli vytvoření dlouhodobé strategie značky. Pekárna, která dnes patří společnosti United Bakeries, v současné době zažívá vzkříšení a pod svou hlavní, zastřešující značkou má obrovský potenciál prosadit se na trhu. V první řadě však ODKOLEK potřeboval zmodernizovat vizuální identitu, aniž by při tom obětoval svou tradici.

Abychom udrželi minulost a současnost v rovnováze, zachovali jsme nadčasové logo, ale zjednodušili jsme typografii. Historické kořeny značky připomínají dobové fotografie s výjevy z původních pekáren Františka Odkolka, na něž jsme, abychom nepůsobili zastarale, aplikovali moderní barevné filtry. Pro potřeby kampaně jsme navrhli slogan: „Není chleba jako chleba“. Nakonec se projekt rozrostl na redesign celého portfolia společnosti.

ODKOLEK nepeče jen chleba. Značka zahrnuje širokou škálu pečených výrobků, které vyžadují různou míru vizuální komunikace na obalu, ale zároveň musí být v souladu se zastřešující identitou hlavní značky. Vytvořili jsme etikety, které zdůrazňují složení a chuť výrobků a  zachovávají logo a dobovou fotografii.

K dispozici na trhu, nový design ODKOLKA zdůrazňuje roli, kterou pekárny hrají v životě moderní rodiny. Chleba je po staletí součástí našich životů a ODKOLEK si váží své role – toho, že nás obklopuje tímto prostým jídlem. S novým obalem zákazník cítí tuto úctu v každém jednotlivém krajíčku.

tagy: Branding

Může se vám také líbit:

Místo stvořené proti odpadu Místo stvořené proti odpadu
30.10.2018

Místo stvořené proti odpadu

Představujeme novou identitu pro prevenci tvorby odpadu.

více
Smíchovské legendy pro celý svět Smíchovské legendy pro celý svět
18.6.2018

Smíchovské legendy pro celý svět

Kampaň vyprávějící světu příběhy z historie značky Staropramen

více
Borsodi Nitro Borsodi Nitro
10.4.2018

Borsodi Nitro

Drama v portfoliu tradiční maďarské značky.

více
let's connect
Loading...