Cocoon
Reference

Místo stvořené proti odpadu

S nadšením děláme projekty, které mají nejen skvělý design, ale také smysl a dopad. V tomto případě dopad na odpad. Jako partner MiWa, technologie zaměřené na precyklaci, dostal Cocoon úžasnou příležitost vytvořit novou značku, která je ve skutečnosti místem. Místem stvořeným pro téma udržitelnosti světa okolo nás a odpovědnosti vůči němu. Představujeme naše poslední dílo jménem Minimum Waste.

Minimum Waste lze popsat mnoha způsoby – komunitní prostor, galerie, showroom, obchod, platforma, místo setkávání, diskuzní fórum, prostor pro osvětu a inspiraci… Žádný z nich není dokonale výstižný, a přitom jsou vlastně výstižné všechny. My mu rádi říkáme „křižovatka“. Křižovatka lidí a nápadů, producentů a designérů, životních stylů a interakcí a hlavně technologií, které všechny spojuje stejný cíl, a to minimalizace odpadu.

Význam slova minimum inspiroval design a celou identitu značky.

Nejprve logo: Hlavní roli v něm hraje trik s písmenem „I“. Je maximálně minimalizované, zůstává jen tečka. Jednoduchý nápad vyjadřuje poselství MINIMA. A to nejen v logu, ale také v dalších klíčových slovech, která jsou nedílnou součástí identity: ’NSPIRACE, NÁPAD’TOST, TVOŘ’T…

O barvě jsme měli jasno: primární a jedinou barvou identity je jasná modř, samozřejmě inspirovaná naší planetou. Rozvinuli jsme identitu: K hlavním prvkům patří klíčová slova s typografickým nápadem bez „i“ a jejich aplikace do jednoduchých vektorových tvarů v modré barvě. Vektorové ilustrace podtrhují a hravě doplňují významy slov a celé téma Minimum Waste. Podíleli jsme se také na výzdobě. Vytvořili jsme celou řadu unikátních instalací a panelů, které dokonale ladí s celým konceptem interiéru. Prvky identity a originální infografika pomáhají předat vše zásadní o tématu, fakta a čísla a také prezentují nové nápady a technologie se zaměřením na minimalizaci odpadu, mimo jiné právě technologii MiWa, k jejímuž zrodu Cocoon zásadně přispívá.

A protože Minimum Waste přesahuje také do virtuálního světa, vytvořili jsme v nové identitě také design webu a blogu. Vznikl tak on-line komunitní prostor pro sdílení, inspiraci a osvětu na téma toho, co můžeme udělat a stvořit, abychom procesu minimalizace odpadu pomohli nabrat obrátky.

Mimochodem, jste také vítáni – jak v Minimum Waste na rohu Petrského náměstí v Praze 1, tak v tom on-linovém na www.minimumwaste.eu

tagy: Branding Czech brand photography cocoon case study

Může se vám také líbit:

Nature: Action! Nature: Action!
31.7.2020

Nature: Action!

An advertising film for Becherovka Unfiltered directed by nature

více
The Brick: the Multimedia Storytelling of Staropramen The Brick: the Multimedia Storytelling of Staropramen
7.7.2020

The Brick: the Multimedia Storytelling of Staropramen

Premium and unique project created for the 150th anniversary of the legendary Staropramen

více
Great sleep is the no. 1 thing! Great sleep is the no. 1 thing!
29.5.2020

Great sleep is the no. 1 thing!

Meet Cocoon's work on the Italian-market launch of ZZZ Quil Natura

více
let's connect
Loading...