Cocoon
Blog
17.3.2017

V rámci Kreativní snídaně nás tentokrát poctili návštěvou Radik Sedun a Petra Dočekalová, zástupci Briefcase Type Foundry – typografického studia zaměřeného na tvorbu a úpravy původních českých fontů. Svou prezentaci uvedli historickým přehledem československých písem, často úzce spojených s knižní produkcí, a představením jejich tvůrců. Zajímavé bylo dozvědět se v historické perspektivě více o působení známých typografů na uměleckých akademiích a jejich přímého i nepřímého vlivu na vznik nových písem.

 

 

Po roce 1989 vztah k písmu a jeho funkci zaznamenal razantní změnu. Písmo se stalo běžnou součastí každodenního života. Mnohé sady dosavadních fontů byly rozšířeny o nové znaky a obohoceny o variace řezů a velikostí, tím se rychleji a intenzivněji dostávaly do veřejného povědomí.

 

 

S nástupem digitální éry a masivním rozšířením osobních počítačů se vytváření nových fontů výrazně zjednodušilo, exponenciáně se rozšířila nabídka i okruh běžných uživatelů. Historii i živelnou tvorbu českých písem z posledních let mapuje výjimečná publikace, která vznikla ve spolupráci Briefcase a dalších českých typografů. TYPO 9010, kniha téměř encyklopedického rozsahu, představuje v přehledné časové ose nesčetná veřejná, nezávislá a komerční písma a zasazuje tvorbu českých fontů do mezinárodního kontextu.

 

 

Význam sdělení může, a také je, ovlivňován charakterem písma, kterým je psané. Jednotlivá slova pak nesou hlubší významy, než je na první pohled patrné. Písmo je důležité a udělat dobrý font znamená zkombinovat tvůrčí svobodu s disciplinovaným citem pro detail. Esencí našeho brandu je kreativita bez hranic, ale stejně tak si v Cocoonu ceníme smyslu pro detail – to je základ úspěšné kreativní spolupráce. 

 

 

tagy: Creative breakfast
sdílejte:
zobrazit vše

Může se vám také líbit:

Visual Brand Storytelling in Online

Visual Brand Storytelling in Online

On-line brand storytelling je důležitý v každé době ale nyní ještě více.

více
Stories Carved in Wood

Stories Carved in Wood

Whenever Cocooners get an opportunity, they can’t be stopped from crafting beautiful things.

více
Design Sprint Workshop

Design Sprint Workshop

Praktické využití Design Sprintu

více
let's connect
Loading...