Cocoon
Blog
6.4.2018

Martina Olbertová, brand strategist a CEO konzultační agentury Meaning.Global, navštívila Cocoon, aby vznesla otázku „Jaký to má význam?“; otázku, která stojí v základech každé značky a předjímá její úspěch či selhání.

Sémiotika se zabývá studium znaků a symbolů a tím, jak společně tvoří význam. Odborníci, kteří se věnují sémiotice, se zajímají o to, co lidé skutečně oceňují a vnímají na základě svých zkušeností. Jak říká Martina, „sémiotici analyzují viditelnou vrstvu (komunikaci), aby se dozvěděli o té neviditelné (kultuře)".

A co to má společného s brandingem? Ukazuje se, že mnoho společností ve svých marketingových strategiích stále opomíjí důležitost tvorby významů. Často své produkty a značky „prodávají“ v reklamách, k nimž se jejich zákazníci nedokážou vztáhnout nebo jim prostě nerozumí. Takováto pochybení, jichž se oprávněně děsí každý marketér i píárista, jsou bohužel poměrně častým jevem.

Martina jako komerční sémiotik pomáhá značkám nalézat význam a smysl ještě před tím, než se pustí do jakékoliv kreativy, ať už reklamy nebo nového designu. Cílem je pomáhat firmám v dnešním konstantně proměnlivém světě neodtrhnout se od reality spotřebitelů a zůstat pro ně relevantní .

Sémiotika nám pomáhá lépe porozumět tomu, co je běžnou a přirozenou součástí našeho tvůrčího procesu. Ať už řešíme jakýkoliv – brandingový, designový, marketingový – projekt, nesmíme zapomínat, že lidé konzumují produkty a značky na základě významů, které nesou. Lidé chtějí kupovat věci, které jsou v souladu s jejich hodnotami, potřebami a názory. A naší odpovědností coby tvůrců je zajistit, aby tomu tak bylo.

tagy: Creative breakfast cocoon
sdílejte:
zobrazit vše

Může se vám také líbit:

Stories Carved in Wood

Stories Carved in Wood

Whenever Cocooners get an opportunity, they can’t be stopped from crafting beautiful things.

více
Design Sprint Workshop

Design Sprint Workshop

Praktické využití Design Sprintu

více
Milan Fuorisalone Revisited.

Milan Fuorisalone Revisited.

Cocoon got inspired at Milan Design Week 2019

více
let's connect
Loading...