Cocoon
Blog
3.5.2017

Na jeden čtvrteční podvečer jsme se na chvíli přesunuli z domovských Holešovic do podzemí Domu uměleckého průmyslu, dnes DUP36, abychom se naposledy ohlédli za uplynulým rokem.

 

 

V Praze je samozřejmě spousta míst nabitých inspirací, ale těžko najít příhodnější prostor, z jehož genia loci by intenzivněji sálala touha tvořit, než DUP36 – nedokončené místo naplňované nedokonalým obsahem. DUP byl před druhou světovou válkou výlohou československého designu a zároveň sloužil jako zázemí pro nejrůznější aktéry uměleckého průmyslu (průmyslového designu) - výtvarníky-designéry, školy i podnikatele. Dnes je tahle funkcionalistická perla, lépe řečeno její podzemní sál, díky pár nadšencům alternativním prostorem ke všemu a pro všechny. Je prostorem, kde se komerce konfrontuje s uměním, technologií a člověkem. Má inspirovat, bořit a tvořit. Takže pro zhodnocení aktivit Cocoonu v roce 2016 místo více než příznačné. 

 

 

 

Rok 2016 byl u nás ve znamení změn. Vedle brandingových a designových projektů pro naše klienty jsme totiž odstartovali zcela nové věci. Navenek asi nejviditelnější byla změna vlastní identity, která vychází z nové vize, z toho, co vnímáme jako skutečný smysl Cocoonu – chceme inspirovat sebe i svět kolem, chceme propojovat kreativní lidi i firmy, všechny, pro které je tvoření vášní. Skutečně tvořit znamená cítit se svobodně, i proto jsme investovali mnoho energie a prostředků do vlastních respektive partnerských projektů, ať už je to ICIA (Intellectual Capital Investors Association) nebo projekt MIWA - technologický koncept prodeje zboží eliminující používání jednorázových obalů. 

 

 

 

Aby rok 2017 byl pro Cocoon přinejmenším stejně úspěšný jako ten loňský, je důležité, abychom stále věřili své vizi a dokázali i nadále přesvědčovat naše klienty, že designovat neznamená jenom dělat grafiku či dávat věcem tvar, ale že je to způsob jak nahlížet „problémy“ a hlavně, jak je tvůrčím způsobem řešit, a to v rámci spolu-tvorby všech zainteresovaných - klientů, designérů i spotřebitelů/uživatelů. Cocoon Review 2016

 

sdílejte:
zobrazit vše

Může se vám také líbit:

Design Sprint Workshop

Design Sprint Workshop

Praktické využití Design Sprintu

více
Milan Fuorisalone Revisited.

Milan Fuorisalone Revisited.

Cocoon got inspired at Milan Design Week 2019

více
V is for Victory. And Vilnius.

V is for Victory. And Vilnius.

Read our Creative Director’s diary from the Vilnius visit as Chairwoman of The NAPA Baltics Awards.

více
let's connect
Loading...