Cocoon
Blog
3.5.2017

Na jeden čtvrteční podvečer jsme se na chvíli přesunuli z domovských Holešovic do podzemí Domu uměleckého průmyslu, dnes DUP36, abychom se naposledy ohlédli za uplynulým rokem.

 

 

V Praze je samozřejmě spousta míst nabitých inspirací, ale těžko najít příhodnější prostor, z jehož genia loci by intenzivněji sálala touha tvořit, než DUP36 – nedokončené místo naplňované nedokonalým obsahem. DUP byl před druhou světovou válkou výlohou československého designu a zároveň sloužil jako zázemí pro nejrůznější aktéry uměleckého průmyslu (průmyslového designu) - výtvarníky-designéry, školy i podnikatele. Dnes je tahle funkcionalistická perla, lépe řečeno její podzemní sál, díky pár nadšencům alternativním prostorem ke všemu a pro všechny. Je prostorem, kde se komerce konfrontuje s uměním, technologií a člověkem. Má inspirovat, bořit a tvořit. Takže pro zhodnocení aktivit Cocoonu v roce 2016 místo více než příznačné. 

 

 

 

Rok 2016 byl u nás ve znamení změn. Vedle brandingových a designových projektů pro naše klienty jsme totiž odstartovali zcela nové věci. Navenek asi nejviditelnější byla změna vlastní identity, která vychází z nové vize, z toho, co vnímáme jako skutečný smysl Cocoonu – chceme inspirovat sebe i svět kolem, chceme propojovat kreativní lidi i firmy, všechny, pro které je tvoření vášní. Skutečně tvořit znamená cítit se svobodně, i proto jsme investovali mnoho energie a prostředků do vlastních respektive partnerských projektů, ať už je to ICIA (Intellectual Capital Investors Association) nebo projekt MIWA - technologický koncept prodeje zboží eliminující používání jednorázových obalů. 

 

 

 

Aby rok 2017 byl pro Cocoon přinejmenším stejně úspěšný jako ten loňský, je důležité, abychom stále věřili své vizi a dokázali i nadále přesvědčovat naše klienty, že designovat neznamená jenom dělat grafiku či dávat věcem tvar, ale že je to způsob jak nahlížet „problémy“ a hlavně, jak je tvůrčím způsobem řešit, a to v rámci spolu-tvorby všech zainteresovaných - klientů, designérů i spotřebitelů/uživatelů. Cocoon Review 2016

 

sdílejte:
zobrazit vše

Může se vám také líbit:

Visual Brand Storytelling in Online

Visual Brand Storytelling in Online

On-line brand storytelling je důležitý v každé době ale nyní ještě více.

více
Stories Carved in Wood

Stories Carved in Wood

Whenever Cocooners get an opportunity, they can’t be stopped from crafting beautiful things.

více
Design Sprint Workshop

Design Sprint Workshop

Praktické využití Design Sprintu

více
let's connect
Loading...