Cocoon
Blog
23.5.2017

Móda je branže zaměřená na vzhled. To co si každý den oblékáme, má velký vliv na naši identitu, a to hlavně u žen. Jenomže lidé v těžkých životních situacích si bohužel zrovna tuhle formu sebe-exprese dovolit nemůžou. Designérka Lucie Kutálková si toho je vědoma, a tak se společně se svým butikem LEEDA snaží módu a krásu šířit všemi vrstvami naší společnosti.

 

 

Naše kreativní snídaně se tentokrát konala na přehlídkovém mole. Lucie si se svými modely kolikrát vyhraje do poslední nitky a kolekce řadí mezi “slow fashion”. Při práci se snaží myslet na životní prostředí, a proto šije i ze zbytků látek, které by ostatní návrháři pravděpodobně vyhodili do koše. V rámci prezentance nám také představila své mnohé kolekce. Ta která všem utkvěla v oku připomínala kultovní seriál Star Trek. Když o ní Lucie mluvila, přiznala, že tenká hranice mezi umělou inteligencí a lidským vědomím ji inspiruje a zároveň děsí. Tak snad i proto!

 

 

Lucie se svou tvorbou snaží pomáhat. Lásku k lidem a módě kloubí třeba prací na Projektu Metřáž. Skrze workshopy pomáhá ženám v těžkých životních situacích. Ty díky ní na chvíli zapomenou na každodenní trable a stanou se návrhářkami. Ze ztracené náušnice nebo korálků, které dávno leží zapomenuté v šuplíku šijí překrásné šperky. Ženy za práci dostanou nejen finanční odměnu, ale hlavně také dávku (sebe)důvěry. Projekt Metráž je důkazem toho, že půvab a krásu můžeme hledat kolem sebe a to bez ohledu na to v jaké životní situaci se právě nacházíme.

 

 

Jsme to co nosíme. I v tomhle odvětví najdeme nesčetné možnosti jak pomoct životnímu prostředí i jeden druhému. Díky kolekcím značky LEEDA a Projektu Metráž tak Lucie dává módě nový smysl - vytváří skrze ně komunitu, která přijímá každého a využívá cokoli. A to je styl, který nikdy nebude out!

 

tagy: Creative breakfast
sdílejte:
zobrazit vše

Může se vám také líbit:

Design Sprint Workshop

Design Sprint Workshop

Praktické využití Design Sprintu

více
Milan Fuorisalone Revisited.

Milan Fuorisalone Revisited.

Cocoon got inspired at Milan Design Week 2019

více
V is for Victory. And Vilnius.

V is for Victory. And Vilnius.

Read our Creative Director’s diary from the Vilnius visit as Chairwoman of The NAPA Baltics Awards.

více
let's connect
Loading...