Cocoon
Blog
23.5.2017

Móda je branže zaměřená na vzhled. To co si každý den oblékáme, má velký vliv na naši identitu, a to hlavně u žen. Jenomže lidé v těžkých životních situacích si bohužel zrovna tuhle formu sebe-exprese dovolit nemůžou. Designérka Lucie Kutálková si toho je vědoma, a tak se společně se svým butikem LEEDA snaží módu a krásu šířit všemi vrstvami naší společnosti.

 

 

Naše kreativní snídaně se tentokrát konala na přehlídkovém mole. Lucie si se svými modely kolikrát vyhraje do poslední nitky a kolekce řadí mezi “slow fashion”. Při práci se snaží myslet na životní prostředí, a proto šije i ze zbytků látek, které by ostatní návrháři pravděpodobně vyhodili do koše. V rámci prezentance nám také představila své mnohé kolekce. Ta která všem utkvěla v oku připomínala kultovní seriál Star Trek. Když o ní Lucie mluvila, přiznala, že tenká hranice mezi umělou inteligencí a lidským vědomím ji inspiruje a zároveň děsí. Tak snad i proto!

 

 

Lucie se svou tvorbou snaží pomáhat. Lásku k lidem a módě kloubí třeba prací na Projektu Metřáž. Skrze workshopy pomáhá ženám v těžkých životních situacích. Ty díky ní na chvíli zapomenou na každodenní trable a stanou se návrhářkami. Ze ztracené náušnice nebo korálků, které dávno leží zapomenuté v šuplíku šijí překrásné šperky. Ženy za práci dostanou nejen finanční odměnu, ale hlavně také dávku (sebe)důvěry. Projekt Metráž je důkazem toho, že půvab a krásu můžeme hledat kolem sebe a to bez ohledu na to v jaké životní situaci se právě nacházíme.

 

 

Jsme to co nosíme. I v tomhle odvětví najdeme nesčetné možnosti jak pomoct životnímu prostředí i jeden druhému. Díky kolekcím značky LEEDA a Projektu Metráž tak Lucie dává módě nový smysl - vytváří skrze ně komunitu, která přijímá každého a využívá cokoli. A to je styl, který nikdy nebude out!

 

tagy: Creative breakfast
sdílejte:
zobrazit vše

Může se vám také líbit:

V is for Victory. And Vilnius.

V is for Victory. And Vilnius.

Read our Creative Director’s diary from the Vilnius visit as Chairwoman of The NAPA Baltics Awards.

více
Milan Design Week 2018

Milan Design Week 2018

Cocoon vyrazil za inspirací na Milan Design Week 2018

více
Znaky a náznaky sémiotiky

Znaky a náznaky sémiotiky

Značky zakotvené v neviditelných vrstvách.

více
let's connect
Loading...