Cocoon
Blog
7.11.2016

Říká se, že Dutch Design Week je třešnička na designovém dortu. My máme sladkosti v malíčku, takže jsme na teambuilding vyrazili do Eindhovenu ochutnat to nejkvalitnější. Od 27. do 30. října jsme byli součástí největší designové události v západní Evropě - 2 500 designérů, téměř 300 tisíc návštěvníků a přes 400 výstav, aktivit a přednášek.

Hlavní téma letošního 15. ročníku neslo heslo „the making of“. Organizátoři tímto vyzdvihovali proces tvorby. Vzdali hold těm, kteří něco smysluplného tvoří, a současně brojí proti zcizování nápadů. Od přistání jsme o design v Eindhovenu zakopávali úplně na každém kroku.

Festival doprovázel i barvitý hudební program. My jsme první večer zahájili v baru Altstadt, kde jsme se vlnili do rytmu skupin Island a Indian Askin

V pátek jsme zamířili do epicentra celého festivalu, kterým je již tradičně Strijp-S. Jedná se o areál bývalých továren Philipsu se svojí slavnou budovou Klokgebouw, kde je soustředěno nejvíce výstav. Holandští i zahraniční designéři předvedli svoje nejnovější práce v oblasti produktového designu, průmyslového, grafického i konceptuálního designu, digitálního, sociálního designu i experimentů napříč odvětvím. Za zmínku stojí například projekt Body Chair nebo Timeless Design.

Jedním z největších lákadel festivalu byl rozhodně Dutch Design Awards, který se pyšnil skutečnými skvosty. Výstava finalistů soutěže o nejlepší holandský design oslavuje zejména inovativní přístupy v kategoriích komunikace, produktový nebo vesmírný design. Zaujal nás třeba Frank KolkmanJan Hoek nebo Jan Willem Petersen.

Celodenní nasávání inspirace z designového světa jsme po večerech prostřídali holandskými pivy a gastro specialitami.

V sobotu jsme si prošlapali boty nejdříve v Design Academy, kde jsme obdivovali díla zdejších studentů na jejich Graduation show. Tvorba byla hodně postavená na inovacích, technologii, recyklaci, ale i tradicích. Zaujaly nás díla Tulip Vase od Jing He, Guide to Satellite Surveillance od Anastasia Kubrak nebo Forest Wool od Tamara Orjola.

Celé město bylo zaplaveno produkty Philips, neboť se tato světoznámá značka zrodila právě tady. Nemohli jsme tedy vynechat návštěvu Philips muzea. 

Na 2000 metrech čtverečních bylo k viděli přes 80 prací vybraných designérů. Kazerne tak v rámci DDW představuje „hot spot“, kde se umění setkává s technologií, dobrým jídlem a pitím.

Tolik zážitků, dojmů a nápadů v jednom městě. To se prostě nemohlo vejít do jedné reportáže. Takže se těšte na další články, kde vám postupně dávkovat inspirace z DDW 2016. Pěkně doušek po doušku.

tagy: Novinka Design
sdílejte:
zobrazit vše

Může se vám také líbit:

Visual Brand Storytelling in Online

Visual Brand Storytelling in Online

On-line brand storytelling je důležitý v každé době ale nyní ještě více.

více
Stories Carved in Wood

Stories Carved in Wood

Whenever Cocooners get an opportunity, they can’t be stopped from crafting beautiful things.

více
Design Sprint Workshop

Design Sprint Workshop

Praktické využití Design Sprintu

více
let's connect
Loading...